Lubię kaszę

czyli moje drugie spotkanie z Andrzejem Polanem w ramach III edycji kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”

kasza

Razem z siostrą udało nam się wziąć udział w warsztatach zorganizowanych w Browarze Mieszczańskim (Studio Kulinarne) przy ul. Hubskiej we Wrocławiu; miejscu niezwykle klimatycznym, idealnie stworzonym do wspólnego gotowania.

Na początek wykład i przypomnienie jakie mamy rodzaje kasz, jakie posiadają one wartości odżywcze oraz fakty i mity o kaszy. Chyba nie muszę Was przekonywać, że kasza jest i będzie zawsze odpowiednim wyborem. Ze wszystkich produktów zbożowych to właśnie kasze dostarczają nam najwięcej błonnika i składników mineralnych i tego m.in. dotyczyła pierwsza część naszego spotkania.

Następnie uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na 5 grup i każda grupa miała do przygotowania jedno z poniższych dań:

  • arancini po polsku, czyli krokiecki z kaszy gryczanej z kremowym sosem serowym
  • jesiennie chilli con carne i pasztet z kaszy jęczmiennej
  • udko z kurczaka i pęczak z  kolorową fasolą, dynią, śliwką węgierką
  • ciasto parzone z żurawiną i kremem z kaszy manny i białej czekolady
  • smażone gruszki z popcornem karmelowym popcornem z kaszy gryczanej

Warsztaty od początku do końca przebiegały w cudownej atmosferze.  Gotowanie z innymi sprawia mi wiele radości. Kuchnia, wspólna pasja w niezwykły sposób łączy ludzi. Uśmiechy nie znikały nikomu z twarzy.

Powstały doskonałe dania, które na zakończenie wszyscy wspólnie kosztowaliśmy przy jednym stole. Zachwytom nie było końca :)

Serdecznie dziękuję organizatorom za możliwość wzięcia udziału w warsztatach. Zdobytą wiedzę i doświadczenie z pewnością wykorzystam w kuchni niejednokrotnie, choćby po to, by odtworzyć przygotowane podczas warsztatów dania, tak aby i inni mogli cieszyć się ich smakiem!

Dziękuję za wspólną zabawę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s